• Drenaże i odwodnienia ogrodów

  Pozostałe usługi

  Na listę usług naszej firmy wpisana jest realizacja drenaży ogrodowych - jesteśmy w stanie wykonać każdy rodzaj odwodnienia

  Drenaże i odwodnienia ogrodów
 • Drenaże i odwodnienia ogrodów

Drenaże i odwodnienia ogrodów

Nie da się pielęgnować ogrodu bez wody, jednak jej nadmiar może mieć katastrofalne skutki. Najczęstszym problemem wymagającym natychmiastowego uregulowania jest zalegająca woda deszczowa. Oprócz tego, że rzutuje na estetykę całej przestrzeni ogrodowej zwykle utrudnia też poruszanie się po terenie i źle wpływa na procesy rozwojowe umieszczonych w ogrodzie roślin.

Prace drenarskie i zabezpieczenia ogrodów – solidne i terminowe projekty i realizacje

Inicjacja procesów gnilnych to najczęstszy skutek, dalszymi etapami biokorozji jest niekontrolowane namnażanie insektów i grzybów. Zagrożenie zalegającą wodą dotyczy nie tylko roślin, instalacji elektrycznej, czy mebli ogrodowych ale również budynku mieszkalnego, jeśli mówimy o ogródku przydomowym, albo altany. Nawet jeśli podczas budowy domu użyto metod hydroizolacyjnych, bezpośrednie sąsiedztwo długo zalegającej wody jest czymś, czego nie należy lekceważyć. Jeśli chodzi o budynki, najlepszym rozwiązaniem bywa drenaż opaskowy. Nie każdy jednak jest w posiadaniu odpowiedniego sprzętu, ani wiedzy pozwalającej na zastosowanie odpowiedniej metody drenażowej. Mówimy o przedsięwzięciu wymagającym nakładu pracy i czasu, lepiej więc zlecić je komuś, kto pracami drenarskimi zajmuje się zawodowo – na przykład firmie eKlon wyspecjalizowanej w pełnym zakresie usług ogrodniczych. Jeśli okaże się, że na terenie Państwa ogrodu po niezbyt intensywnych deszczach, albo po podlewaniu w którymś miejscu gromadzi się i zalega woda, trzeba jak najszybciej podjąć odpowiednie kroki. Jakie będą najlepsze rozwiązania?

 • Przeformowanie terenu
 • Drenaż podziemny
 • Drenaż powierzchniowy

Do najczęstszych przyczyn zalegania wody zalicza się nieprzepuszczalną glebę, zwykle charakteryzuje się ona dużą zawartością gliny. Innym powodem może być specyfika ogrodowej nawierzchni uniemożliwiającej wsiąkanie wody. W takich wypadkach rozwiązaniem będzie zmiana uformowania tereny tak, by woda mogła ściekać w miejsce gdzie będzie mogła swobodnie wsiąknąć w glebę nie tworząc warstwy podpowierzchniowej. Często wykorzystuje się ją w ogrodach usytuowanych na terenie o naturalnym nachyleniu, ale nie zawsze okazuje się ona skuteczna. Nasi specjaliści po rozpoznaniu terenu będą w stanie ocenić, czy w ogrodzie do którego zostali wezwanie podobne rozwiązanie przyniesie pożądany skutek, jeśli nie – zaproponują inne. Kolejnym rozwiązaniem problemu jaki stanowi zalegająca woda może być drenaż powierzchniowy. Jest to sposób polegający na wykopaniu wzdłuż utwardzonej, czy nieprzepuszczalnej powierzchni głębokich na około 40 centymetrów rowków wyściełanych geowłókniną. Przy właściwym uformowaniu i zachowaniu odpowiedniego spadku całość wysypuje się warstwą żwiru albo keramzytu. W rezultacie woda gromadzi się w warstwie drenażowej, a potem wsiąka w ziemię.

Profesjonalne usuwanie zalegającej wody – prace drenarskie z gwarancją powodzenia

W wielu przypadkach trzeba sięgnąć po sposób jakim jest drenaż podziemny. Polega to na zamontowaniu rur drenarskich z sączkami. Odprowadzają one na zewnątrz ogrodu – do rowu melioracyjnego, albo do najbliższej rzeki. Oprócz tego że takie rozwiązanie wymaga odpowiedniego ułożenia terenu, wymaga ono także pozwolenia wodoprawnego. W przypadku gdy odprowadzenie wody na zewnątrz jest niemożliwe można uciec się do wybudowania studni chłonnej. Potrzebny jest jednak do tego sprzęt specjalistyczny i doświadczenie w podobnych przedsięwzięciach. W dziedzinie usług drenarskich obsługujemy wszystkie warianty wymagające drenażu, w przypadku studni chłonnych oferujemy szczegółowe projekty i profesjonalne rozplanowanie robót. Według naszych Klientów, jesteśmy zawsze skuteczni. Dlatego wszelkie prace związane z założeniem i pielęgnacją ogrodów warto powierzyć naszemu zespołowi realizującymi zlecenia solidnie i zaangażowaniem. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Wysokiej jakości usługi ogrodnicze
realizowane z pasją...

Usługi ogrodnicze, projektowanie ogrodów, architektura ogrodowa, systemy nawadniania
Wychodzimy naprzeciw
oczekiwaniom naszych Klientów
DLACZEGO WARTO SKORZYSTAĆ Z NASZYCH USŁUG?
Nasza firma ma za sobą liczne realizacje, które dają zarówno nam satysfakcję, jak i naszym Klientom. Pracujący u nas ogrodnicy to specjaliści, którzy wiedzą, jak prawidłowo zadbać o rośliny, niezależnie, czy jest to teren prywatny czy też publiczny. Specjalizujemy się w aranżacji, pielęgnacji terenów zielonych i projektowaniu ogrodów.
KOMPLEKSOWE PRACE OGRODOWE
Chociaż usługi ogrodnicze kierujemy do Klientów ze Szczecina, to chętnie podejmujemy się także zleceń w innych miastach Polski. Projektowanie i zakładanie ogrodów to nie tylko nasza praca, ale również i pasja. Współpracujemy z doświadczonymi ogrodnikami udowadniając tym samym, że ogrodnictwo to prawdziwa sztuka.
NAJLEPSI OGRODNICY W SZCZECINIE
Angażujemy się w każde zlecenie! Usługi ogrodnicze wykonujemy od najprostszych prac ogrodowych po te bardziej skomplikowane. Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych do zrealizowania. Gwarantujemy indywidualne podejście do każdej sprawy, niezależnie, czy chcą Państwo zaaranżować nowy ogród, czy też potrzebują ogrodnika do prac pielęgnacyjnych. Zapraszamy do kontaktu!

DANE KONTAKTOWE:

 • EKLON
  USŁUGI OGRODNICZE
  STANISŁAW ZIELIŃSKI

  ul. Rydla 33/36
  71-899 Szczecin
 • tel: +48 797 351 458
  email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Pielęgnacja zieleni
 • Przycinanie krzewów
 • Nasadzenia roślin
 • Projektowanie ogrodów
 • Koszenie trawników
 • Pielęgnacja zieleni miejskiej
 • Trawniki z rolki

Copyright © 2020 www.eklon.pl Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.