• Pielęgnacja trawników

  Usługi ogrodnicze

  Naszym Klientom oferujemy pielęgnację trawników na wysokim poziomie. Nawadniamy, kosimy nawozimy i odchwaszczamy trawniki!

  Pielęgnacja trawników
 • Pielęgnacja trawników

Pielęgnacja trawników

Nasza firma zajmuje się profesjonalną pielęgnacją trawników i terenów zielonych, zarówno tych prywatnych, jak i miejskich. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie z zastosowaniem specjalistycznego sprzętu oraz nowoczesnych narzędzi.

Profesjonalna pielęgnacja trawników – ogrody, skupiska zieleni miejskiej, tereny firmowe

Warunkiem zachowania dobrego wyglądu trawnika jest jego systematyczna i konsekwentna pielęgnacja. Efektowna prezentacja i wygoda użytkowania do celów rekreacji oraz zabawy zależą od troski jaką otoczymy murawę. Niestety w dzisiejszych czasach coraz trudniej wygospodarować chwilę na przeprowadzenie niezbędnych nawet zabiegów dzięki którym ogród, albo przydomowy ogródek będą się prezentować niezmiennie dobrze. Istnieje jednak możliwość skorzystania z naszych usług ogrodniczych i zlecenie nam prac związanych z pielęgnacją. Do najczęściej podejmowanych przez nas działań należą:

 • Odchwaszczanie trawnika
 • Nawożenie trawnika
 • Koszenie trawnika
 • Nawadnianie trawnika

Podlewanie oprócz tego że zabiera czas, wymaga też koncentracji i uwagi związanej z położeniem węża, równomiernym rozprowadzeniem wody i oszczędzaniem jej. Proces można jednak ułatwić stawiając na któryś z systemów automatycznego nawadniania. Ponieważ ich aktywność sama w sobie należy do usług ogrodniczych, do naszej oferty należy sprowadzanie, montaż i konserwacja takich systemów. Rodzaj systemu – podobnie jak w przypadku każdej świadczonej przez nas usługi – dopasowuje się do indywidualnych upodobań i potrzeb Klienta oraz do kondycji ogrodu i murawy. Częstotliwość podlewania, kształt terenu i zużycie wody są w tym przypadku wartościami, które można samodzielnie zaprogramować a tym samym wprowadzić swój ogród na zupełnie nowy poziom komfortu. Do istotnych zabiegów pielęgnacyjnych należy obok podlewania – koszenie trawnika. Warto skorzystać z naszych usług w tej dziedzinie nawet jeśli się uważa, że nie jest to trudna ani czasochłonna czynność. Tak się jednak składa, że większość posiadaczy ogrodów – szczególnie tych o niewielkim areale – stawia na nietrwałe narzędzia koszące, nabywane na ogół na promocji w marketach. Sprzęt ten bardzo często szybko się psuje i rzadko działa dłużej niż jeden sezon, a koszenie trawnika warto przeprowadzić częściej niż raz do roku. Tymczasem nasze formowe zespoły delegowane do takich działań są wyposażone w niezawodny sprzęt pozwalający na obsługę nawet bardzo dużych terenów. Oprócz skoszenia trawnika bierzemy na siebie także zebranie i wywiezienie skoszonej trawy.

Nawadnianie, nawożenie i koszenie trawników – Szczecin i Zachodniopomorskie

Intensywność użytkowania trawnika przekłada się na konieczność jego użyźnienia. Murawa o przeznaczeniu rekreacyjnym musi być odpowiednio odżywiona inaczej gleba na której rośnie szybko się wyjałowi, a sama trawa – zmarnieje. Nawożenie trawnika przeprowadza się po jego skoszeniu i usunięciu ściętej trawy. Staranności wymaga równomierne rozłożenie nawozu dzięki któremu uzyskamy regularny wzrost trawy. Rodzaj nawozu zależy od gleby, dla uzyskania optymalnych efektów warto zdać się na nasze doświadczenie, albo skorzystać z oferowanych porad. Nienaganna prezentacja trawnika zależy również od regularnego odchwaszczania. Chociaż w przypadku regularnego koszenia wiele niepożądanych roślin ma utrudnione warunki rozwoju i marnieje, w trawniku żyją też chwasty które uparcie i szybko odrastają. Usunięcie ich z murawy wymaga czasu i wysiłku, ponieważ obecność trawnika nie pozwala na odchwaszczanie chemiczne i całą pracę trzeba wykonać ręcznie. W tym właśnie momencie może wkroczyć do akcji któryś z naszych zespołów i zająć się kondycją trawnika. Warto pamiętać, że w przypadku odchwaszczania czas działa na niekorzyść trawnika, dlatego zapraszamy do szybkiego kontaktu i skorzystania z naszych usług!

Wysokiej jakości usługi ogrodnicze
realizowane z pasją...

Usługi ogrodnicze, projektowanie ogrodów, architektura ogrodowa, systemy nawadniania
Wychodzimy naprzeciw
oczekiwaniom naszych Klientów
DLACZEGO WARTO SKORZYSTAĆ Z NASZYCH USŁUG?
Nasza firma ma za sobą liczne realizacje, które dają zarówno nam satysfakcję, jak i naszym Klientom. Pracujący u nas ogrodnicy to specjaliści, którzy wiedzą, jak prawidłowo zadbać o rośliny, niezależnie, czy jest to teren prywatny czy też publiczny. Specjalizujemy się w aranżacji, pielęgnacji terenów zielonych i projektowaniu ogrodów.
KOMPLEKSOWE PRACE OGRODOWE
Chociaż usługi ogrodnicze kierujemy do Klientów ze Szczecina, to chętnie podejmujemy się także zleceń w innych miastach Polski. Projektowanie i zakładanie ogrodów to nie tylko nasza praca, ale również i pasja. Współpracujemy z doświadczonymi ogrodnikami udowadniając tym samym, że ogrodnictwo to prawdziwa sztuka.
NAJLEPSI OGRODNICY W SZCZECINIE
Angażujemy się w każde zlecenie! Usługi ogrodnicze wykonujemy od najprostszych prac ogrodowych po te bardziej skomplikowane. Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych do zrealizowania. Gwarantujemy indywidualne podejście do każdej sprawy, niezależnie, czy chcą Państwo zaaranżować nowy ogród, czy też potrzebują ogrodnika do prac pielęgnacyjnych. Zapraszamy do kontaktu!

DANE KONTAKTOWE:

 • EKLON
  USŁUGI OGRODNICZE
  STANISŁAW ZIELIŃSKI

  ul. Rydla 33/36
  71-899 Szczecin
 • tel: +48 797 351 458
  email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Pielęgnacja zieleni
 • Przycinanie krzewów
 • Nasadzenia roślin
 • Projektowanie ogrodów
 • Koszenie trawników
 • Pielęgnacja zieleni miejskiej
 • Trawniki z rolki

Copyright © 2020 www.eklon.pl Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.