• Zakładanie trawników

  Usługi ogrodnicze

  Wykonujemy zlecenia zarówno w przydomowych ogródkach, jak i na terenach zielonych przestrzeni miejskiej

  Zakładanie trawników
 • Zakładanie trawników

Zakładanie trawników

Podstawową ozdobą każdego ogrodu i zabezpieczeniem efektu pierwszego wrażenia każdej posesji jest trawnik. Poza walorami estetycznymi jest przy okazji najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o pokrycie powierzchni przeznaczonej do zabawy, rekreacji i relaksu.

Trawniki z siewu – zakładanie i pielęgnacja - Szczecin i Zachodniopomorskie

Pierwszym warunkiem dobrej kondycji trawnika jest odpowiednie przygotowanie terenu, na którym powstanie, co jak większość prac ogrodniczych wymaga kompleksowego i jednocześnie solidnego podejścia. Sprawność pracy w ogrodzie to przede wszystkim zasługa odpowiedniego sprzętu oraz wieloletniego doświadczenia. Usługi ogrodnicze bez względu na skalę wymagają też dokładności i wiedzy na temat rozwiązań koniecznych w nieprzewidzianych sytuacjach. Nasza pozycja pozwala na realizację zleceń zarówno w przydomowych ogródkach, jak i na terenach zielonych przestrzeni miejskiej.

Przygotowanie terenu i dobór mieszanek

Warunkiem założenia trawnika jest odpowiednie przygotowanie terenu. Zaniedbanie jakiegoś szczegółu będzie w późniejszym czasie rzutować na kondycję murawy i bezpieczeństwo jej użytkowników, ale rzetelne spełnienie określonych warunków da wspaniały efekt uzupełniający wizerunek ogrodu, lub posesji. Jeśli zachodzi taka potrzeba, najpierw należy usunąć pozostałości starego trawnika i kłopot nierówno rozłożonego systemu korzeniowego rzutującego na fakturę gleby, na której będziemy zakładać trawnik. Po dokonaniu odpowiednich zabiegów należy usunąć resztki korzeni, chwasty, wszelkie zanieczyszczenia organiczne oraz śmieci. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na kamienie, które mogą później stanowić poważne zagrożenie dla sprawności urządzeń koszących, a nawet dla ich użytkowników. Po oczyszczeniu terenu ziemię należy jeszcze raz przekopać, by uzyskać luźną jej strukturę, łatwą do ukorzeniania. Po zakończeniu przekopywania należy ponownie sprawdzić stan podłoża i usunąć przeszkadzające rzeczy, które mogły się uwidocznić na tym etapie, na przykład resztki korzeni chwastów. Jest to o tyle ważne, że kiedy trawa już wyrośnie usunięcie chwastów będzie utrudnione, a zastosowanie jakiegoś środka chwastobójczego może zniszczyć murawę. Kolejnym krokiem będzie wyrównanie podłoża dla zapewnienia lepszego efektu wizualnego (równy trawnik jest też łatwiejszy w pielęgnacji) i jeśli warunki tego wymagają – zatroszczenie się o system drenażowy. Po sprawdzeniu rodzaju gleby będzie wiadomo czym ją nawozić – środek, którego użyjemy musi być dopasowany do jej kwasowości. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na nawożenie, czy nie warto też położyć obrzeże trawnikowe. Zapewni ono wrażenie regularnego kształtu trawnika, a jeśli w bezpośrednim sąsiedztwie murawy znajdują się rabaty kwiatowe albo grządki z warzywami, zapobiegnie ono zarastaniu ich trawą. Mając tak przygotowaną ziemię na całym obszarze przeznaczonym pod trawnik możemy rozpocząć siew. Najlepszym momentem jest okres wiosenno-letni, siew zaczynamy dwa tygodnie od zakończenia nawożenia. Warto dodać, że istnieje wiele odmian traw – dobór nasion zależy od przeznaczenia trawnika. Inaczej będziemy postępować, jeśli trawnik będzie pełnić funkcję wyłącznie ozdobną, a inaczej w przypadku terenu użytkowego. Najczęściej sprawdza się strategia użycia mieszanki nasion. Jak w przypadku wszystkich usług ogrodniczych świadczonych przez naszą firmę, również w kwestii zakładania trawników służymy rzetelnym doradztwem. Na przestrzeni minionych lat pracowaliśmy w dziesiątkach ogrodów, pasach zieleni wokół budynków, firmowych terenach rekreacyjnych i na prywatnych placach zabaw – wszędzie efekty naszej pracy budziły radość i zadowolenie. Na zlecenie Klientów przygotowujemy teren, dobieramy właściwe mieszanki nasion, zajmujemy się nawożeniem i podlewaniem. Nasza oferta obejmuje również pielęgnację założonego trawnika, wszystkie osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu.

Wysokiej jakości usługi ogrodnicze
realizowane z pasją...

Usługi ogrodnicze, projektowanie ogrodów, architektura ogrodowa, systemy nawadniania
Wychodzimy naprzeciw
oczekiwaniom naszych Klientów
DLACZEGO WARTO SKORZYSTAĆ Z NASZYCH USŁUG?
Nasza firma ma za sobą liczne realizacje, które dają zarówno nam satysfakcję, jak i naszym Klientom. Pracujący u nas ogrodnicy to specjaliści, którzy wiedzą, jak prawidłowo zadbać o rośliny, niezależnie, czy jest to teren prywatny czy też publiczny. Specjalizujemy się w aranżacji, pielęgnacji terenów zielonych i projektowaniu ogrodów.
KOMPLEKSOWE PRACE OGRODOWE
Chociaż usługi ogrodnicze kierujemy do Klientów ze Szczecina, to chętnie podejmujemy się także zleceń w innych miastach Polski. Projektowanie i zakładanie ogrodów to nie tylko nasza praca, ale również i pasja. Współpracujemy z doświadczonymi ogrodnikami udowadniając tym samym, że ogrodnictwo to prawdziwa sztuka.
NAJLEPSI OGRODNICY W SZCZECINIE
Angażujemy się w każde zlecenie! Usługi ogrodnicze wykonujemy od najprostszych prac ogrodowych po te bardziej skomplikowane. Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych do zrealizowania. Gwarantujemy indywidualne podejście do każdej sprawy, niezależnie, czy chcą Państwo zaaranżować nowy ogród, czy też potrzebują ogrodnika do prac pielęgnacyjnych. Zapraszamy do kontaktu!

DANE KONTAKTOWE:

 • EKLON
  USŁUGI OGRODNICZE
  STANISŁAW ZIELIŃSKI

  ul. Rydla 33/36
  71-899 Szczecin
 • tel: +48 797 351 458
  email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Pielęgnacja zieleni
 • Przycinanie krzewów
 • Nasadzenia roślin
 • Projektowanie ogrodów
 • Koszenie trawników
 • Pielęgnacja zieleni miejskiej
 • Trawniki z rolki

Copyright © 2020 www.eklon.pl Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.